Місця зберігання спиртовмісної рідини не підлягають унесенню до реєстру

14 квітня 2016 63
Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення про застосування до приватного підприємства (ПП) штрафу за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі — Реєстр).

Як було встановлено судом, одним із основних видів діяльності ПП є виробництво харчової добавки — оцту. Основою для виробництва оцту є неякісні алкогольні напої, спиртовмісні рідини, відходи згідно з ДСТУ 2450:2006. Ідеться, зокрема, про конфісковані й такі, що перейшли у власність держави, алкогольні напої, які є неякісними або небезпечними і не можуть бути реалізовані як алкогольні напої, підлягають утилізації у подальшому.

З огляду на це відповідна спиртовмісна рідина не є алкогольним напоєм у розумінні Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР. Тобто ПП не здійснювало діяльності, безпосередньо пов’язаної з виробництвом та обігом алкогольних напоїв.

Чинне законодавство не передбачає необхідності ліцензування діяльності, пов’язаної зі зберіганням, переробкою неякісної продукції, якою і займається ПП. Тому доводи контролюючого органу про необхідність включення місць зберігання підприємством продукції, яка містить спиртовмісні рідини, до Реєстру — безпідставні.

Ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 06.04.2016 № 815/4254/15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль