Відновлення втрачених у зоні АТО документів — обов’язкове

11 квітня 2016 293
Чинне законодавство не звільняє платника податків від обов’язку відновлення документів та дотримання інших вимог при втраті, пошкодженні або достроковому знищенні документів.

Навіть у випадках дії обставин непереборної сили, які, зокрема, мали місце на території проведення АТО.

На це вкотре звертає увагу ДФС, нагадавши, що відновлення втрачених документів у такому разі здійснюється в загальному порядку — протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

При встановленні фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей (на день встановлення цих фактів) в обсязі, визначеному керівником підприємства, обов’язково проводиться інвентаризація активів та зобов’язань, що перебувають на балансі суб’єкта господарювання.

Підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (чи їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на цих територіях), у зазначених вище випадках теж проводять інвентаризацію. Але тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств. Тобто станом на 01 число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу. Результати інвентаризації відображають у бухобліку відповідного звітного періоду.

Лист ДФС від 07.04.2016 № 7763/6/99-99-19-01-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль