Документи про грошову оцінку земельної ділянки та державне мито

8 квітня 2016 136
Мін’юст роз’яснив ситуацію щодо витребування нотаріусами документа про грошову оцінку земельної ділянки та справляння державного мита при посвідченні правочинів, що стосуються відчуження земельних ділянок, які належать юридичним особам.

Насамперед, регулятор нагадав, що експертна грошова оцінка передбачає визначення ринкової (імовірної ціни продажу на ринку) або іншого виду вартості об’єкта оцінки (заставна, страхова, для бухгалтерського обліку тощо), за яку він може бути проданий (придбаний) або по-іншому відчужений на дату оцінки відповідно до умов угоди.

Для земельних ділянок державної або комунальної власності експертна грошова оцінка обов’язкова. У всіх інших випадках грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін та у випадках, конкретно визначених законодавством.

Експертна грошова оцінка земельної ділянки використовується для визначення імовірної ціни продажу земельної ділянки.

При нотаріальному посвідченні цивільно-правових угод із земельними ділянками, які перебувають у власності юридичних осіб, державне мито справляється в розмірі 1% від суми договору, але не менше 1 нмдг (17 грн.), без урахування експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Лист Мін’юсту від 06.04.2016 № 2727/13/32-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль