Верховний Суд України роз’яснив окремі господарські спори

7 квітня 2016 56
Верховний Суд України оприлюднив висновки за окремими господарськими спорами.

Закон не передбачає такої підстави для припинення зобов’язання, що лишилося невиконаним, як закінчення строку дії договору. Тобто саме по собі закінчення строку дії двостороннього правочину, виконання якого здійснено тільки однією стороною, не припиняє зобов’язальних правовідносин сторін цього правочину і не звільняє другу сторону такого правочину від відповідальності за невиконання нею свого обов’язку. Тож висновок про припинення невиконаного зобов’язання у зв’язку із закінченням строку дії договору і поверненням передоплати, є помилковим.

Пеню може бути нараховано лише за кожен новий день прострочення платежу. День фактичної поставки товару не включається до періоду часу, за який стягується пеня.

Порушення зобов’язань контрагентами боржника не є обставиною непереборної сили.

Законодавець передбачив право сторін визначати у договорі розмір санкцій за прострочення виконання зобов’язання і строки їх нарахування. За відсутності таких умов у договорі нарахування штрафів припиняється через 6 місяців від дня, коли зобов’язання мало бути виконано.

Відсутність довіреності за наявності інших первинних документів, що підтверджують здійснення госпоперації з передачі товару, не може заперечувати цю госпоперацію.

Договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі товариства, укладений у простій письмовій формі, не породжує правових наслідків із набуття права власності та підстав для внесення змін до статуту.

Висновки ВСУ від 01.01.2016Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль