Різниці при списанні безнадійної дебіторки за рахунок резерву сумнівних боргів

6 квітня 2016 191
Податківці прокоментували право підприємств зменшувати фінансовий результат до оподаткування на суму безнадійної заборгованості.

На думку податківців, фінансовий результат до оподаткування зменшують лише тоді, коли коригують резерв сумнівних боргів у бік зменшення, і на цю суму збільшується фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Нагадаємо, що у пункті 139.2 Податкового кодексу України (ПК) не наведено «зменшувальної» різниці при списанні «податкової» безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів.

Відповідно, при формальному трактуванні пункту 139.2 ПК у підприємств, які зобов’язані коригувати фінансовий результат до оподаткування згідно з розділом ІІІ ПК, списання «податкової» безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів узагалі не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 28.03.2016 № 531/10/19-00-12-02-28/2982Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль