Як фермерам підтвердити дані декларації про доходи

5 квітня 2016 223
Податківці повідомили, що у разі, якщо фізичні особи продають сільськогосподарську продукцію та отримують дохід від не податкових агентів, то вони зобов’язані задекларувати свої доходи у декларації про майновий стан і доходи.

До того ж, платники податку зобов’язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення сум загального річного оподатковуваного доходу, у разі, якщо такий платник подає декларацію.

Фізособам, які продають сільськогосподарську продукцію, достатньо вести Книгу обліку доходів та витрат, форма якої затверджена наказом МДЗ від 16.09.2013 № 481. Також їм потрібно подбати про первинні документи. Такими документами можуть бути закупівельний акт та закупівельна відомість. Вони мають містити, зокрема, такі дані, як:

  • місце укладання угоди;
  • прізвище, ім’я, по батькові продавця;
  • найменування продукції, ціну одиниці продукції;
  • обсяг проданої продукції;
  • суму виплачених коштів;
  • підпис продавця про отримання даних коштів, реєстраційний номер облікової картки платника податків — продавця сільськогосподарської продукції.

Також у документі потрібно зазначити загальну суму нарахованого доходу та суму податку на доходи фізичних осіб, утриманого при виплаті коштів, якщо він утримувався.

Лист ГУ ДФС у Харківській області від 24.03.2016 № 1008/Ч/20-40-13-01-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль