Демонтаж самовільно збудованого об’єкта — добровільно або через суд

5 квітня 2016 260
Верховний Суд України, погодившись із Вищим адміністративним судом, визнав припис органу державного архітектурно-будівельного контролю про знесення самовільної добудови передчасним.

Але при цьому не витлумачив норми права так, наче зазначений орган не має повноважень рекомендувати чи вимагати знесення самовільної добудови.

Орган держархбудконтролю має право здійснювати заходи із дотримання громадянами вимог містобудівного законодавства, приймати рішення з висновками про порушення законодавства в цій сфері діяльності, установлювати механізм усунення порушень.

При цьому рішення органу держархбудконтролю про демонтаж самовільно збудованого об’єкта не обов’язкове до виконання. Позаяк знесення таких об’єктів будівництва здійснюється в добровільному порядку або шляхом звернення до суду з відповідним позовом.

Тобто припис про демонтаж самовільної добудови не стосується права і не вимагає виконання обов’язку тому, що реальне виконання такого припису можливе під судовим контролем, у межах якого будуть захищені права адресата припису.

У результаті позовні вимоги про визнання протиправними дій органу держархбудконтролю щодо винесення припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил та визнання незаконним і скасування цього припису залишено без задоволення.

Постанова ВСУ від 23.02.2016 № 21-3930а15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль