Немає вини — немає відповідальності підприємства за затримку виплат звільненому працівнику

5 квітня 2016 928
Вимоги працівника про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати при звільненні Верховний Суд України (ВСУ) розцінив як свого роду відшкодування завданої майнової шкоди.

Оскільки трудовим законодавством не врегульовані відносини з приводу відшкодування майнової шкоди, на них можуть поширюватися положення цивільного законодавства.

Зокрема, згідно зі статтею 617 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Та й за положеннями статті 117 Кодексу законів про працю України (КЗпП) обов’язковою умовою для покладення на підприємство відповідальності за невиплату належних працівникові сум при звільненні є наявність вини підприємства.

Установивши, що затримка виплати працівнику належних при звільненні сум у строки, визначені статтею 116 КЗпП, відбулася не з вини роботодавця, а через настання обставин непереборної сили, що засвідчується сертифікатом торгово-промислової палати, ВСУ визнав помилковим висновок судів попередніх інстанцій про наявність передбачених законом підстав для стягнення з підприємства на користь працівника середнього заробітку за час затримки у виплаті зарплати.

Постанова ВСУ від 23.03.2016 № 6-365цс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль