Мораторій на задоволення вимог кредиторів не впливає на реєстраційний ліміт

4 квітня 2016 84
Мораторій на задоволення вимог кредиторів, запроваджений у зв’язку з порушенням провадження у справі про банкрутство, не враховується при обрахунку суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та розрахунки коригування до них.

Про це свідчать відповідні норми Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок № 569).

Фахівці ДФС звертають увагу, що при обрахунку реєстраційної суми враховуються винятково  дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ (п. 9 Порядку № 569).

Крім того, пунктом 22 Порядку № 569 установлено, що у разі недостатності коштів на електронному рахунку платника ПДВ для сплати до бюджету ПДВ залишок узгоджених податкових зобов’язань платника ПДВ, не сплачений до бюджету або на поточний рахунок, обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі шляхом перерахування до бюджету коштів, що перераховуються на електронний рахунок.

Отже, законодавством не передбачено збільшення реєстраційної суми платника ПДВ та зменшення суми не сплаченого до бюджету ПДВ у зв’язку з порушенням провадження у справі про банкрутство підприємства та запровадженням мораторію на задоволення вимог кредиторів.

Лист ДФС від 15.03.2016 № 5570/6/99-99-19-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль