ПДФО на виграші, призи та подарунки

4 квітня 2016 1912
Податківці нагадали, що доходи від виграшів та призів, інших ніж виграш в лотерею, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

Натомість звільнені від оподаткування ПДФО дарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімального розміру заробітної плати, установленої на 1 січня звітного року (у 2016 році — 689 грн.), за винятком грошових виплат у будь-яких сумах. Сума перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо (пп. 165.1.39 Податкового кодексу України; ПК).

Водночас, якщо дохід нараховується у негрошовій формі, то до бази нарахування застосовують натуральний коефіцієнт.

При цьому, якщо під час проведення розіграшу (конкурсів/акцій) в мережі Інтернет подарунки розповсюджуються серед невизначеного кола платників податку, то вони не оподатковуються ПДФО. Але якщо отримувачами подарунків є конкретні особи, вартість таких подарунків, з урахуванням підпункту 165.1.39 ПК, оподатковується ПДФО на загальних підставах.

У податковому розрахунку форми № 1ДФ під ознакою доходу «160» відображається вартість дарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50% мінімальної заробітної плати, за ознакою доходу «126» у разі перевищення такої суми та за ознакою доходу «111» дохід у вигляді виграшів та призів (крім виграшів та призів у державну грошову лотерею).

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 25.03.2016 № 7354/10/26-15-13-04-16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль