Граничні строки проведення камеральної перевірки: позиція судів

4 квітня 2016 1073
Скасовано рішення судів, якими визнано неправомірними дії контролюючого органу щодо винесення податкового повідомлення-рішення у зв’язку з порушенням граничного строку проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток.

Свою позицію суди обгрунтовували тим, що Податковий кодекс України (ПК) не містить граничних часових меж із проведення камеральних перевірок податкової звітності. Однак такі обмеження визначені пунктом 2.1 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, затверджених наказом МДЗ від 14.06.2013 № 165 (далі — Наказ № 165), і становлять 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання звітності.

На думку ВСУ, хоча розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПК, який визначає право податківців на проведення камеральних перевірок з питань адміністрування податку на прибуток, і не містить граничних строків проведення таких перевірок, але таке обмеження випливає з положень статті 102 ПК зі строком у 1095 днів.

Посилання на пункт 2.1 Наказу № 165 є некоректним. Адже цей наказ не пройшов держреєстрацію в Мін’юсті, не є нормативним актом, що встановлює права та обов’язки сторін. А тому його положення не мають обов’язкової сили.

Постанова ВСУ від 09.02.2016 № 21-4341а15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль