Визначення собівартості товарів при взаємодії юросіб з єдиноподатниками другої групи

1 квітня 2016 532
Відповідаючи на запит стосовно формування собівартості товарів унаслідок взаємодії юридичних осіб з фізичними особами другої групи єдиного податку, регіональні податківці закцентували увагу насамперед на такому.

Фізичні особи — підприємці, які провадять господарську діяльність із надання послуг, у т. ч. побутових, юридичним особам — неплатникам єдиного податку, не мають права перебувати на спрощеній системі оподаткування в другій групі. Проте обмеження щодо продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юридичним особам законодавством не передбачено.

Податківці зауважили, що розділ ІІІ Податкового кодексу України не містить положень щодо порядку визначення собівартості товарів (робіт, послуг). Отже, таке визначення здійснюється за правилами бухгалтерського обліку. Так, облік доходів підприємства здійснюється відповідно вимог П(С)БО 15 «Дохід», а формування витрат — відповідно до П(С)БО 16 «Витрати» та МСБО 2 «Запаси».

Тобто формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період здійснюють виходячи з національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності за умови їх документального підтвердження.

Лист ГУ ДФС у Житомирській області від 28.03.2016 № 221/6/06-30-15-02-23Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль