Оприбуткування готівкової виручки: позиція суду

31 березня 2016 880
Визнано безпідставним застосування до підприємств штрафів за неповне оприбуткування готівки в касі, яке, на думку податківців, полягало у відсутності прибуткових касових ордерів, що підтверджують оприбуткування готівкової виручки.

При цьому їх висновки ґрунтувалися на аналізі заповнення внутрішніх документів банку (квитанцій), а не видаткових касових ордерів, якими оформлено здачу готівкової виручки в банк та зарахування цих коштів на поточні рахунки підприємств у повному розмірі.

Але контролюючий орган не враховував оригінали квитанцій банку та зарахування виручки на поточні рахунки підприємств у тому обсязі, що відповідає видатковим касовим ордерам, якими оформлено здачу коштів у банк.

А згідно із законодавством кошти, що вносять інші особи — непрацівники підприємства до каси банку, є для підприємства безготівковими розрахунками. За такими операціями не здійснюють оформлення прибуткових касових ордерів і ці операції не відображають у касовій книзі. Не встановлено будь-яких вимог і щодо особливостей оформлення документів на здавання готівкової виручки до каси банку у якості критеріїв її оприбуткування (неоприбуткування) підприємством.

Суми готівкових коштів, зарахованих на поточні рахунки в банках, повністю збігаються з сумами оприбуткованої в касі готівкової виручки. Отже, ніякої іншої готівкової виручки, ніж та, що була належно оприбуткована в касах підприємств, ці підприємства не отримували.

Ухвала ВАСУ від 23.03.2016 № К/800/25867/14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль