Податкова накладна за новою формою

31 березня 2016 283
Податківці сформулювали правила заповнення нових податкових накладних платниками ПДВ.

Із 1 квітня набирають чинності нова форма податкової накладної і порядок її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Наказ № 1307).

Реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) здійснюється за формою, що діє на дату такої реєстрації. Це означає, що з 1 квітня в ЄРПН будуть реєструватися податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені за формою, затвердженою Наказом № 1307, навіть у тому випадку, якщо дата виписування податкової накладної припадає на період до 1 квітня 2016 року.

Податкова накладна складається тільки державною мовою (тобто українською).

Усі графи податкової накладної, які мають вартісні показники, заповнюються у гривнях із копійками, якщо інше не передбачено законодавством.

Реквізити заголовної частини податкової накладної, що містять цифрові значення (дата складання податкової накладної, індивідуальний податковий номер, номер структурного підрозділу (філії)), не повинні містити ніяких інших знаків і символів.

Для операцій, що оподатковуються ПДВ, і для операцій, звільнених від обкладання ПДВ, слід складати окремі податкові накладні. А на операції, що оподатковуються ПДВ за ставками 0%, 7% і 20%, може бути складена одна податкова накладна.

Якщо будь-які реквізити податкових накладних не підлягають заповненню, нулі, прочерки та інші знаки у них не проставляються. Тобто ці графи потрібно залишати незаповненими.

Нумерація складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільній формі та порядку. Вона може починатися з одиниці кожного місяця (кварталу), або ж можна вести наскрізну нумерацію протягом року.

При цьому не можна:

  • складати на ту саму дату декілька податкових накладних з однаковими номерами;
  • починати порядковий номер податкової накладної з цифри 0.

Заповнення табличної частини податкової накладної починається з кінця. Тобто спочатку слід заповнити розділ Б, де наводиться детальна інформація про товар (послугу), що продасться, а потім — розділ А,. де наводяться підсумкові дані.

Підсумкова податкова накладна складається в таких випадках:

  • якщо товари (послуги) реалізовують за готівку кінцевому споживачу — неплатнику ПДВ. При цьому розрахунки за товари (послуги) проводяться через касу, РРО, банківську установу або платіжний пристрій (у т. ч. і платіжний термінал);
  • якщо покупцю видаються транспортні квитки, готельні рахунки, рахунки, які виставляються за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Обов’язковими реквізитами таких документів є загальна сума платежу, сума ПДВ, індивідуальний податковий номер постачальника. Зазначені документи вважаються замінниками податкової накладної і дають покупцю право на податковий кредит;
  • якщо покупцю видаються касові чеки, що містять такі реквізити: загальну вартість проданих товарів (послуг), суму ПДВ, індивідуальний податковий номер і фіскальний номер постачальника. Для можливості віднесення сум до податкового кредиту загальна сума придбання за касовими чеками не повинна перевищувати 200 грн. без ПДВ на день. Тому якщо сума в чеку більша 240 грн. (з урахуванням ПДВ), слід вимагати в постачальника податкову накладну.

Підсумкова податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН у загальному порядку.

Юридична особа — платник ПДВ може делегувати право виписування податкових накладних своїй філії чи структурному підрозділу, яка самостійно здійснює постачання товарів (послуг) і веде розрахунки з покупцями та постачальниками. Для того, щоб делегувати філії повноваження з оформлення податкових накладних, платник ПДВ має:

Прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль