Визнання платежів та бенефіціарності при виплаті нерезиденту роялті

30 березня 2016 165
Із позиції ДФС, платіж, отриманий власником сорту як винагорода за використання прав на сорти, зокрема, за виробництво або розмноження насіння сорту, продаж або інший комерційний обіг та передача насіння сорту, буде вважатися роялті.

При сплаті роялті нерезиденту платник податку на прибуток — резидент України має утримати податок з доходу нерезидента із джерелом його походження з України за ставкою 15%. Але лише за умови, що інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Адже міжнародний договір України може передбачати звільнення від оподаткування доходів із України або зменшену ставку податку. Підставою для такого звільнення/зменшення є подання нерезидентом документа, що підтверджує статус резидента країни, з якою укладено міжнародний договір України. Крім цього, для застосування, зокрема, пониженої ставки податку на прибуток згідно з міжнародним договором України та визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток є певні вимоги щодо бенефіціарності отримувача такої виплати.

Так, бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть, якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого доходу.

Лист ДФС від 12.03.2016 № 5381/6/99-99-19-02-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль