Лібералізація валютного регулювання

28 березня 2016 68
З метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій, зокрема, зовнішньокредитних та позикових, Правління НБУ внесло зміни до своєї постанови «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 03.03.2016 № 140.

НБУ дозволив резидентам здійснювати погашення кредитів, позик (зокрема, фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами не раніше строку, передбаченого договорами. Ця вимога не поширюється на випадки, якщо за договором змінюється періодичність виплати процентів із щороку на щокварталу/щомісяця або із щокварталу на щомісяця та/або строк виплати процентів переноситься не більше ніж на 180 днів.

Крім того, доповнено перелік винятків з цієї заборони випадком, якщо відбувається дострокове погашення кредиту або позики, наданих за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Також дозволяється використовувати інвестиційні рахунки нерезидентів-інвесторів для зарахування сум, що заборгував такому нерезиденту уповноважений банк за окремою валютною операцією. Дозвіл буде діяти за одночасного дотримання таких умов:

  • уповноважений банк є власником індивідуальної ліцензії на переказування іноземної валюти за межі України;
  • кошти перераховуються на інвестиційний рахунок нерезидента-одержувача в межах сум та строків, дозволених індивідуальною ліцензією.

Постанова чинна з 26.03.2016 і діє до 08.06.2016 включно.

Постанова Правління НБУ від 24.03.2016 № 192Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль