Реєстрація місця проживання — місцевими радами і впродовж місяця

28 березня 2016 132
Прийнято єдині для всіх Правила реєстрації місця проживання особи.

Відтепер повноваження з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізосіб на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці здійснюватимуть виконавчий орган сільської, селищної чи міської ради, сільський голова (якщо виконавчий орган сільради не утворено).

Затверджено також перелік і форми необхідних для цього документів та Порядок передачі органами реєстрації інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання осіб до Єдиного державного демографічного реєстру (далі — Реєстр).

Дані про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вноситимуть до паспорта громадянина України:

  • у вигляді книжечки (зразка 1993 року) — шляхом проставлення в ньому відповідного штампа;
  • у формі картки (зразка 2015 року) — шляхом унесення інформації до імплантованого у такий паспорт чипа. При непідключенні органу реєстрації до Реєстру особа отримуватиме довідку про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання, на підставі якої інформацію до чипа вноситиме орган ДМС.

Зареєструватися за новим місцем проживання українці тепер зможуть протягом 30 календарних днів (нині за 10 днів) після зняття з реєстрації попереднього місця прописки. Батькам на реєстрацію місця проживання новонародженої дитини надано три місяці з дня реєстрації її народження.

Нові правила діятимуть з дня опублікування постанови. При цьому, за повідомленням КМУ, існуюча реєстрація громадян залишатиметься чинною і жодних переоформлень не потребуватиме.

Постанова КМУ від 02.03.2016 № 207Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль