Податкові зобов’язання з ПДВ при ліквідації основних засобів

25 березня 2016 305
Податківці нагадали, що ліквідацію основних виробничих або невиробничих засобів за самостійним рішенням платника ПДВ прирівнюють до їх постачання за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Така вимога не поширюється на випадки, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідують через їх знищення або зруйнування внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, якщо таку ліквідацію здійснюють без згоди платника ПДВ. Підтверджують це, зокрема відповідним документом про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого їх неможливо використовувати за первісним призначенням.

Для визначення непридатності основних засобів до використання та оформлення відповідних первинних документів керівником підприємства має бути створена постійно діюча комісія.

Якщо при ліквідації основних засобів платник ПДВ має нарахувати податкові зобов’язання, то їх розраховують, базуючись на їхній ринковій ціні, але не нижче балансової вартості. А якщо при ліквідації основних засобів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховують з вартості об’єкта оцінки, але так само не нижче їх балансової вартості.

Лист МГУ ДФС — ЦООВП від 12.03.2016 № 5320/10/28-10-06-11Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль