Безпідставне стягнення податкового боргу

25 березня 2016 57
Якщо за результатами поточного звітного періоду платником податку визначено від’ємне значення різниці між сумою податкових зобов’язань і сумою податкового кредиту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з ПДВ.

Відповідно, коригування підприємством суми від’ємного значення ПДВ в сторону збільшення у сумі, що є більшою за податковий борг, унеможливлює стягнення такого боргу.

Тобто безпідставним є невідображення контролюючим органом у податковому обліку підприємства сум визначених в уточнюючому розрахунку, яким скориговано суму від’ємного значення з ПДВ поточного періоду в розмірі більшому, ніж податкові зобов’язання підприємства за відповідний період.

Такого висновку дійшов ВАСУ, погодившись із судами попередніх інстанцій та беручи до уваги прийняття контролюючим органом уточнюючого розрахунку як податкової звітності та відсутності рішення контролюючого органу щодо проведення камеральної перевірки, наслідком якої може бути зменшення показників, задекларованих платником. 

Ухвала ВАСУ від 25.01.2016 № К/800/36824/13Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль