Відмінності в оподаткуванні доходу від продажу та успадкування нерухомості

21 березня 2016 149
Податківці нагадали відмінності в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) доходу, отриманого фізичною особою — резидентом або нерезидентом у випадках продажу нерухомого майна та отримання у спадщину.

Дохід, отриманий від продажу не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується ПДФО.

При цьому дохід, отриманий платником податку — резидентом від продажу протягом звітного податкового року більше як одного із зазначених об’єктів нерухомості, або від продажу іншого об’єкту нерухомості, оподатковується ПДФО за ставкою 5%. Дохід від операцій з продажу об’єктів нерухомості, що здійснюється фізичними особами — нерезидентами, оподатковується за ставкою 18%.

При оподаткуванні отриманих у спадщину об’єктів житлової нерухомості або земельних ділянок умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не діє.

За нульовою ставкою ПДФО оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. За ставкою 5% оподатковується вартість будь-якого об’єкту спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Для будь-якого об’єкту спадщини, що успадковується від спадкодавця-нерезидента, або успадковується спадкоємцем-нерезидентом застосовується ставка ПДФО 18%.

Лист ДФС від 10.03.2016 № 2520/О/99-99-17-03-03-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль