Особливості здійснення підприємницької діяльності

21 березня 2016 52
Столичні податківці надали кілька роз’яснень, які мають ураховувати фізичні особи — підприємці при здійсненні своєї діяльності.

Так, за зобов’язаннями із поставлених товарів/послуг відлік строку позовної давності слід розпочинати з дати, яка визначена умовами договору як кінцева дата оплати таких товарів/послуг.

Чинне законодавство не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа — підприємець. Суб’єктом права приватної власності є саме фізична особа. Тобто реєстрація транспортних засобів здійснюється винятково за фізособою як власниками, а не за фізособою-підприємцем.

Транзитні кошти, які одержує фізособа -підприємець від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не включаються до обсягу його доходу. Доходом для такого підприємця-єдиноподатника є сума винагороди, що відображається у графі 2 Книги обліку доходів/Книги обліку доходів і витрат (далі — Книга).

Для фізосіб-підприємців — єдиноподатників третьої групи, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, що не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає термін повернення такої допомоги. Сума допомоги відображається у графі 5 Книги.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 16.03.2016 № 2058/К/26-15-13-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль