Сплата імпортного ПДВ з електронного рахунку неможлива

21 березня 2016 91
Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569.

Електронним є рахунок, відкритий платнику ПДВ в Держказначействі, на який такий платник перераховує кошти у сумі, необхідній для:

  • досягнення розміру суми ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • сплати узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ.

Відповідно до пункту 200-1.5 Податкового кодексу України (ПК) з електронного рахунку платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника ПДВ за його заявою у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов’язань та суми податкового боргу з податку.

Крім того, пунктом 200-1.7 ПК установлено, що кошти, зараховані на електронний рахунок платника, є коштами, які використовуються винятково у цілях, визначених пунктом 200-1.5 ПК, та погашення податкового боргу з ПДВ.

Отже, перерахування (зарахування) коштів, сплачених на електронний рахунок платника, в рахунок сплати ПДВ під час ввезення товарів на митну територію України, податковим законодавством не передбачено.

Лист ДФС від 25.02.2016 № 4178/6/99-99-19-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль