Мораторій на перевірки у 2016 році лише для органів ДФС

22 березня 2016 10206
Мін’юст, посилаючись на норми законодавства та судову практику, акцентував увагу на тому, що обмеження щодо перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами тривало протягом січня — червня 2015 року.

Таке обмеження було встановлено пунктом 8 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

На цей час строк дії зазначеної вище норми закінчився і жодного мораторію на здійснення перевірок, зокрема планових, не передбачено.

Нині діє лише обмеження на перевірки у 2015 та 2016 роках, установлене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71). Закон № 71, зокрема, передбачає, що впродовж цих двох років контролюючі органи перевіряють підприємства/установи/організації, фізосіб- підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік винятково:

  • з дозволу Кабміну;
  • за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
  • згідно з рішенням/вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

При цьому Закон № 71 направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і під контролюючими органами розуміє ДФС та її територіальні органи.

Лист Мін’юсту від 04.12.2015 № 2112/14157-0-4-15/8.1Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль