Перші підсумки роботи СЕАРП

11 березня 2016 29
Відкриті в СЕА РП рахунки призначені для перерахування на них платником акцизного податку з власного поточного рахунку коштів у сумі акцизного податку, на яку платник може подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, у межах яких він має право здійснювати реалізацію такого пального за умови реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування до них

Реєстрація, відкриття рахунків, заявка на поповнення

Відкриті в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП) окремі рахунки призначені для перерахування на них платником акцизного податку з власного поточного рахунку коштів у сумі акцизного податку, на яку платник може подати заявку на поповнення/коригування обсягу залишків пального, у межах яких він має право здійснювати реалізацію такого пального за умови реєстрації акцизних накладних та/або розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

Заявка як на поповнення, так і на коригування обсягу залишку пального оформляється документом за формою J/F0209701, у якій проставляється відповідна відмітка — «Основна» або «Коригуюча». У заявці важливо правильно зазначити курс НБУ на 1 число кварталу, у якому здійснюється реалізація пального, оскільки в разі помилки заявку буде відхилено.

Акт інвентаризації пального

Згідно із пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК) не пізніше 20 березня 2016 року реалізаторам пального необхідно надіслати до ДФС акт інвентаризації пального в електронному вигляді. Акт складається одноразово станом на 00:00 1 березня 2016 року. У ньому відображаються залишки пального на кожному з об’єктів у розрізі кодів УКТ ЗЕД та обсяги пального за кожним із УКТ ЗЕД в цілому по підприємству. Обсяги пального, внесені до таблиці 1 акту інвентаризації, мають відповідати даним таблиці 2.

Обсяги пального, зазначені в акті інвентаризації, будуть одноразово враховані у формулі, визначеній пунктом 232.3 ПК, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування у СЕАРП.

Акцизні накладні та розрахунки коригування

У березні 2016 року вихідні акцизні накладні/розрахунки коригування реєструватимуться без обмеження реєстраційним лімітом. Обмеження реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування лімітом обсягів, розрахованим за формулою, почне діяти з 1 квітня 2016 року.

Реєстрація акцизних накладних,  розрахунків коригування у ЄРАН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. (п. 231.6 ПК).

Для реєстрації в ЄРАН акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.

Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються до ЄРАН протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у ЄРАН триває щодня з 08:00 до 19:00.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль