Робоча ситуація дня: Укладення трудових договорів підприємцем з фізичними особами

6 листопада 2015 40
У приватного підприємця — платника єдиного податку (третя група) працюють працівники на умовах неповного робочого дня. Чи обов’язково укладати трудові договори з такими працівниками та реєструвати їх у службі зайнятості для нарахування ЄСВ за ставкою 34,7%?

ПРОБЛЕМА

У приватного підприємця — платника єдиного податку (третя група) працюють працівники на умовах неповного робочого дня. Чи обов’язково укладати трудові договори з такими працівниками та реєструвати їх у службі зайнятості для нарахування ЄСВ за ставкою 34,7%?

РІШЕННЯ

Трудові договори з фізичними особами обов’язково укладаються в письмовій формі. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу (ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Нагадаємо, трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Відзначимо, що стаття 24 КЗпП не містить окремих вимог чи послаблень щодо працівників, які працюють на умовах неповного робочого дня.

Детально про відповідальність за неоформлення трудового договору читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль