Робоча ситуація дня

1 квітня 2012 22
Відображення в обліку та звітності сільгоспвиробника коригування ПДВ унаслідок здійснення експорту

Відображення в обліку та звітності сільгоспвиробника коригування ПДВ унаслідок здійснення експорту
   
Сільськогосподарське підприємство, яке перебуває на спецрежимі з ПДВ, експортувало продукцію власного виробництва. У декларації з ПДВ (скороченій), підприємство відкоригувало податковий кредит (20% від собівартості експортованої продукції, звільненої від оподаткування), що, у свою чергу, збільшило податкові зобов’язання у звітному періоді. Які проводки необхідно зробити у бухгалтерському обліку?

Відповідно до пункту 206.4 Податкового кодексу України (ПК) операції з вивезення товарів у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 ПК. Оскільки експортні операції не звільнені від оподаткування, а здійснюються за ставкою «0», нараховувати податкові зобов’язання (здійснювати умовний продаж) після їх проведення не потрібно. Однак суму податкового кредиту потрібно «перенести» із декларації скороченої (зараз декларація 0121) до загальної (зараз декларація 0110). Це передбачено розділом V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 25.11.2011 №1492 (далі — Порядок №1492).

У рядку 16.3 декларації 0110 відображаються суми ПДВ, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських або переробних підприємств із вивезення продукції власного виробництва у митному режимі експорту.

Значення цього рядка переноситься з рядка 16.3 декларації 0121, яку подає сільськогосподарське підприємство, що заходиться на спеціальному режимі оподаткування.

Сума ПДВ у рядку 16.3 декларації 0121 відображається згідно з бухгалтерською довідкою. Ця довідка складається щодо експортної вартості сільськогосподарських товарів (пп. 4.5.3 розд. V Порядку №1492).

Суму коригування податкового кредиту потрібно відобразити такою проводкою:

Д-т 641/загальн. — К-т 641/ сільгосп.

При цьому у декларації з ПДВ 0110 сума податкового зобов’язання зменшується. Зверніть увагу! Якщо сума такого проведеного коригування податкового кредиту перевищує сумарне значення податкового зобов’язання звітного періоду, то сільськогосподарське підприємство має право на бюджетне відшкодування ПДВ (п. 209.4 ПК). Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.

У декларації 0121 внаслідок проведеного коригування податкового кредиту податкові зобов’язання збільшуються. Позитивне значення податкового зобов’язання з ПДВ декларації 0121 підлягає перерахуванню на спецрахунок.

Бухгалтерські проводки такі:

  • Д-т 6415 — К-т 48 — акумульовано суму позитивного значення декларації 0121 для спеціального використання;
  • Д-т 313 — К-т 311 — перераховано з основного рахунку на спецрахунок суму позитивного значення декларації 0121.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль