Робоча ситуація дня

2 квітня 2012 10
Підприємство було зареєстровано у грудні 2012 року. Чи треба подавати декларацію з податку на прибуток за I квартал 2013 року?

Порядок подання декларації з податку на прибуток новоствореного підприємства

Підприємство було зареєстровано у грудні 2012 року. Чи треба подавати декларацію з податку на прибуток за I квартал 2013 року?

Ні, не подає.

Відповідно до підпункту 152.9.1 Податкового кодексу України звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Якщо особа стає на облік у податковому органі в середині податкового періоду, перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду (пп. 152.9.2 ПК).

Тому платники податку, які були зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансового внеску (абз. п’ятий п. 57.1 ПК).

Згідно з пунктом 57.1 ПК платники, які пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток в органах державної податкової служби протягом IV кварталу року, що передує звітному, не сплачують авансових внесків з податку на прибуток.

Таким чином платник податку на прибуток, зареєстрований у грудні 2012 року, не є платником авансових внесків з цього податку, і не повинен подавати податкову декларацію з податку на прибуток за I квартал, півріччя, 9 місяців 2013 року. Він повинен буде подати лише річну декларацію за 2013 рік.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль