Робоча ситуація дня

4 квітня 2012 24
Фізична особа — підприємець надає послуги з розміщення та проживання фізосіб. Яку ознаку доходу потрібно ставити у податковому розрахунку за формою №1ДФ: «106» чи «157»?

Ознака доходу при наданні підприємцем нерухомості у житловий найм

Фізична особа — підприємець надає послуги з розміщення та проживання фізосіб. Яку ознаку доходу потрібно ставити у податковому розрахунку за формою №1ДФ: «106» чи «157»?

Для отримання відповіді на це запитання звернемося до Податкового кодексу України (ПК) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020 (далі — Наказ №1020).

Взагалі дохід від надання нерухомості у житловий найм включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.5 ПК). При цьому податковим агентом, відповідальним за утримання ПДФО з доходу орендодавця, є орендар (пп. 170.1.2 ПК). На орендаря покладається й обов’язок подавати до податкового органу податковий розрахунок за формою №1ДФ. У ньому потрібно відобразити зазначені доходи орендаря з ознакою «106».

У цьому випадку в ролі орендаря виступають звичайні фізичні особи, які не можуть бути податковими агентами (пп. 14.1.180 ПК).

Згідно з вимогами Наказу №1020 у податковому розрахунку за формою №1ДФ підприємці повинні відображати отриманий ними дохід з ознакою доходу «157».

Ця ознака застосовується, якщо підприємець перебуває на загальній чи спрощеній системах оподаткування (ст. 177 та пп. 165.1.36 ПК) або якщо він провадить незалежну професійну діяльність (ст. 178 ПК).

Оскільки послуги з житлового найму надає підприємець, то незалежно від обраної ним системи оподаткування отриманий дохід він повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «157».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль