Робоча ситуація дня

9 квітня 2012 23
Засновники підприємства — фізичні особи. Чи можуть ці фізичні особи бути засновниками інших підприємств?

Чи може фізособа бути засновником кількох підприємств

Засновники підприємства — фізичні особи. Чи можуть ці фізичні особи бути засновниками інших підприємств?

Учасниками відносин у сфері господарювання є, зокрема, громадяни, які виступають засновниками суб’єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності (ст. 2 Господарського кодексу України; ГК).

Тобто чинне законодавство України дозволяє кільком засновникам створювати підприємство та бути одночасно засновниками інших підприємств.

Навіть приватне підприємство може діяти на основі приватної власності одного або кількох громадян (ст. 113 ГК).

Водночас слід звернути увагу на обмеження, встановлене для товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Згідно зі статтею 141 Цивільного кодексу України у випадку, коли засновником ТОВ є одна фізична особа, вона може бути учасником лише одного ТОВ.

Проте це обмеження не діє, коли у ТОВ є декілька засновників. 

Таким чином, фізичні особи, які є засновниками одного підприємства, можуть бути засновниками іншого. Оскільки засновництво не вважається підприємницькою діяльністю, воно не впливає на фінансово-господарську діяльність жодного з підприємств. Підприємство лише зобов’язане виплачувати засновникам дивіденди при розподілі прибутку.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль