Робоча ситуація дня

18 квітня 2012 17
Як відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних і в декларації з ПДВ касовий чек, по якому підприємство не має права на податковий кредит?

Відображення у реєстрі та декларації з ПДВ касового чека, сума якого перевищує 200 грн.

Як відобразити у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних і в декларації з ПДВ касовий чек, по якому підприємство не має права на податковий кредит?

Відповідно до підпункту «б» пункту 201.11 Податкового кодексу України підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної є касовий чек. При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування ПДВ).

Якщо загальна сума отриманих товарів/послуг за касовим чеком перевищує 200 грн., підприємство не має права віднести до складу податкового кредиту ні всю суму ПДВ, сплачену під час придбання таких товарів/послуг, ні її частину.

При заповненні Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 17.12.2012 №1340, така операція відображається таким чином.

У графі 5 розділу ІІ «Отримані податкові накладні» підприємство проставляє позначення «ЧК» (касовий чек). До графи 8 заноситься загальна сума за чеком, включаючи ПДВ. Розшифровка цієї суми зазначається у графах 13 та 14 Реєстру, як придбані товари/послуги, які не призначаються для використання у господарській діяльності.

Обсяг придбання товарів чи послуг по товарному чеку, який підприємство не має права включити до податкового кредиту, відображається у колонці А рядка 14.1 декларації з ПДВ. Такий порядок передбачено пунктом 4.3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 25.11.2011 №1492. При цьому до рядка 14.1 декларації заноситься сума разом з ПДВ. Крім того, сума по касовому чеку відображається у Додатку 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» до декларації з ПДВ.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль