Суд — на боці добросовісного декларанта

22 квітня 2012 14
Суд не погодився з рішенням Київської обласної митниці стосовно митної вартості товару та коригування її у сторону збільшення резервним методом

Суд не погодився з рішенням Київської обласної митниці стосовно митної вартості товару та коригування її у сторону збільшення резервним методом.

Твердження митного органу грунтувались на неможливості застосування методу визначення митної вартості товару за ціною договору щодо імпортованих товарів у зв’язку з неподанням декларантом таких документів, як:

  • прайс–листи виробника товару;
  • договір з третіми особами, пов’язаний з угодою про поставку товару;
  • рахунки про здійснення платежів від третіх осіб на користь продавця товару.

Суд звернув увагу на те, що митним законодавством передбачено вичерпний перелік документів, які подаються декларантом митному органу для підтвердження заявленої митної вартості товарів та обраного методу її визначення.

Водночас прайс–листи продукції складаються виробником товару під час здійснення ним господарської діяльності та не є технічними, товаросупровідними документами або документами, що засвідчують якість товару. Обов’язкової вимоги отримання від суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності — виробника товару вказаної вище документації чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, відомості, наведені в прайс-листах фірми — виробника товару, не мають імперативного характеру. А отже можуть прийматися митними органами лише до уваги як додаткове джерело інформації для прийняття рішення щодо правильності визначення митної вартості.

Під час судового розгляду справи встановлено, що документи, подані декларантом до митного органу для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товарів, містять усю необхідну інформацію про вартість товару та транспортних послуг, а також реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару.

У свою чергу, митниця не надала жодних доказів того, що подані декларантом документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації.

За таких обставин висновок митного органу про неможливість визначення митної вартості товару за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартості операції), суд визнав необгрунтованим.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль