Робоча ситуація дня

22 квітня 2012 12
Чи потрібно нараховувати ПДФО на суму списаної дебіторської заборгованості покупця (фізичної особи) перед постачальником (юридичною особою) за товар (послуги), якщо минув строк позовної давності?

Оподаткування ПДФО списаної заборгованості фізичної особи, за якою минув строк давності

Чи потрібно нараховувати ПДФО на суму списаної дебіторської заборгованості покупця (фізичної особи) перед постачальником (юридичною особою) за товар (послуги), якщо минув строк позовної давності?

Відповідно до підпункту 164.2.7 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності. При цьому сума заборгованості повинна перевищувати 50% місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році — 573,50 грн.).

Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів за ставкою 15%(17%) залежно від отриманого доходу в звітному місяці, та зазначає його у річній податковій декларації.

Отже, якщо списана заборгованість фізичної особи, за якою минув строк позовної давності, перевищує у 2013 році 573,50 грн., то фізична особа повинна самостійно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи й сплатити ПДФО з отриманого доходу.

У той же час юридична особа під час списання заборгованості на користь фізичної особи повинна відобразити суму заборгованості в податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «107». Оскільки фізична особа самостійно нараховує та сплачує ПДФО з зазначеного доходу, то у графах 4 та 4а податкового розрахунку проставляється «0».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль