Робоча ситуація дня

23 квітня 2012 186
Підприємство здійснило реконструкцію виробничого приміщення з добудовою складського приміщення. Чи може підприємство ввести в експлуатацію цей об’єкт лише за наявності декларації про готовність об’єкта до експлуатації, але без свідоцтва про право власності? Яку вартість об’єкта враховувати при введенні в експлуатацію: вказану у декларації чи фактич

Введення в експлуатацію об’єкта нерухомого майна після реконструкції

Підприємство здійснило реконструкцію виробничого приміщення з добудовою складського приміщення. Чи може підприємство ввести в експлуатацію цей об’єкт лише за наявності декларації про готовність об’єкта до експлуатації, але без свідоцтва про право власності? Яку вартість об’єкта враховувати при введенні в експлуатацію: вказану у декларації чи фактичну?

Частиною 2 статті 331 Цивільного кодексу України встановлено:

1) якщо законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації;

2) якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Перелік дозвільних документів, на підставі яких приймаються в експлуатацію завершені об’єкти будівництва, встановлено статтею 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 №3038-VI. Зокрема, для об’єктів I-III категорій складності дозвільним документом служить декларація про готовність об’єкта до експлуатації (далі — декларація).

Датою прийняття в експлуатацію об’єкта є дата реєстрації декларації. Таку вимогу містить пункт 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 №461.

Щодо визначення вартості об’єкта нерухомого майна, за якою об’єкт приймається на баланс, слід зазначити наступне.

У декларації зазначається кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією.

А згідно з вимогами Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.2003 №561, підставою для зарахування на баланс основних засобів, окрім кошторису витрат на будівництво, наказу підприємства, є ще складений акт приймання-передачі (введення в експлуатацію) основних засобів.

Новозбудований об’єкт нерухомого майна зараховується на баланс підприємства за первісною вартістю, яка складається з:

  • сум, сплачених постачальникам і підрядникам за виконані проектно-вишукувальні і будівельно-монтажні роботи (без непрямих податків);
  • реєстраційних зборів, державного мита та аналогічних платежів, що здійснюються у зв’язку з придбанням (отриманням) прав на об’єкт основних засобів;
  • інших витрат, безпосередньо пов’язаних з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Тому при відображенні в бухгалтерському обліку операції з введення в експлуатацію об’єкта нерухомого майна після його реконструкції враховується фактична вартість майна, визначена згідно з вищезазначеними вимогами.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль