Заробітчанам пропонують добровільно сплачувати ЄСВ

27 квітня 2012 14
Внесено зміни до законів стосовно добровільної сплати єдиного соціального внеску

Внесено зміни до законів стосовно добровільної сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Основна увага приділена сплаті ЄСВ до Пенсійного фонду України (далі — ПФУ) за українських громадян, які працюють за кордоном.
Для цього планується укладення угод добровільної участі між ПФУ та зарубіжними підприємствами про сплату ЄСВ за громадян України.

Що ж до розрахунку платників добровільного внеску з ПФУ, то за громадян України, які працюють в розташованих за межами нашої держави підприємствах, установах, організаціях (зокрема міжнародних), внески можна буде сплачувати в іноземній валюті. Це стосується й українських громадян, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, які вони укладають самостійно. Зокрема, добровільно сплачувати ЄСВ для забезпечення участі у пенсійному страхуванні тепер можуть і особи, які досягли 16-річного віку та які не належать до кола платників ЄСВ (наприклад, студенти).

Розписано сам порядок сплати та продажу коштів ЄСВ, які надійшли в іноземній валюті, їх облік. Разом з цим передбачено, що за здійснення операцій з продажу іноземної валюти із суми ЄСВ утримуватиметься комісійна винагорода.

Змінами встановлено можливість одноразової сплати застрахованою особою ЄСВ за попередні періоди (в т. ч. за період з 01.01.2004 по 31.12.2010). При цьому сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою мінімального та більшою максимального страхового внеску, встановленого на дату укладення договору. У цьому разі пропонується застосовувати зарплату (дохід) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії — за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь. Одноразова сплата особою ЄСВ за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль