Робоча ситуація дня

29 квітня 2012 43
Чи потрібно підприємцю реєструвати в центрі зайнятості договори стажування при оформленні працівників на роботу як стажистів?

Реєстрація договору стажування у центрі зайнятості

Чи потрібно підприємцю реєструвати в центрі зайнятості договори стажування при оформленні працівників на роботу як стажистів?

Основні вимоги до стажування визначено у статті 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 №5067-VI (далі — Закон №5067).

Так, статтею 29 Закону №5067 надано право студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів, які здобули професію (кваліфікацію) за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовжують навчатися, проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.
Порядок укладення договору про стажування та його типову форму затверджено постановою КМУ від 16.01.2013 №20 (далі — Постанова №20).

Строк стажування за договором не може перевищувати шести місяців. Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.

Зверніть увагу! Ні в Законі №5067, ні в постанові №20 не йдеться про те, що стажування можна проходити у фізичної особи — підприємця.

При цьому, згідно з вимогами статті 241 Кодексу законів про працю України фізична особа — підприємець у разі укладення трудового договору з працівником повинна зареєструвати його в державній службі зайнятості (за місцем свого проживання) в тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.

Відповідно до статті 27 Закону №5067 суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості, на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного соціального внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.
Отже, законодавство не визначає можливість проходження стажування у підприємця. Підприємець має право тільки працевлаштовувати безробітних.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль