Відкориговано ряд бухгалтерських положень

10 липня 2012 24
Затверджено зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку

Затверджено зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку.

1. В П(С)БО 8 «Нематеріальні активи»: нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється протягом строку їх корисного використання, який встановлюється підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс).

2. Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій доповнено кореспонденцією рахунків:

  • до рахунку 37 «Розрахунки з різними дебіторами» — за дебетом рахунку 37 «Розрахунки з різними дебіторами» з кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам»;
  • до рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» — за кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» з дебетом рахунку 37 «Розрахунки з різними дебіторами».

Виплати за невідпрацьований час, що не підлягають накопиченню, дозволено відображати на субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».

3. В П(С)БО 7 «Основні засоби» — терміни корисного використання основних засобів для нарахування амортизації також встановлюються розпорядчим актом підприємства.

4. У Положенні про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об’єктами державної, комунальної власності, запропоновано використовувати рахунок 44 «Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)» замість 976 «Списання необоротних активів» при відображенні безкоштовної передачі майна.

За дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» і кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» відображається сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до фінансового плану.

Операція щодо направлення частини чистого прибутку на матеріальне заохочення відображається кореспонденцією за дебетом рахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» та кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» на суму нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, розраховану відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів з прибутку попереднього звітного періоду згідно з фінпланом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль