Про електронну книгу обліку доходів і витрат

19 листопада 2015 32
Книга обліку доходів і витрат ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів і витрат (далі — книга). Це передбачає підпункт 296.1.2 Податкового кодексу України.

Щоденно, за підсумками робочого дня платники відображають у книзі отримані доходи та понесені витрати. Нові форми таких книг затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 579.

Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді. Для ведення книги електронному вигляді потрібно зареєструвати її в органі ДФС — подати заяву, укласти договір і зазначити відповідальних осіб, які мають електронні підписи. Весь документообіг із ДФС відбуватиметься в електронному вигляді.

Після реєстрування книги записи до неї вносяться щодня до 24:00, а виправлення помилок — шляхом унесення коригувального рядка з «+» або «-». Суми записуються у гривнях з копійками, тобто спосіб заповнення книги приведено у відповідність із способом заповнення податкової декларації єдинника.

Водночас до форми книги для єдинників — неплатників ПДВ внесено низку змін. Із неї виключено графу 6 «Сума заборгованості, за якою минув строк позивної давності». Також у графі 2 потрібно записувати готівкові та безготівкові грошові надходження окремими рядками за підсумками робочого дня. Те саме стосується і повернень. А отже, і в підсумкових графах 4 та 6 готівкові та безготівкові суми будуть відображені окремо.

Для єдинників — платників ПДВ передбачений інший порядок заповнення книги: потрібно розділяти тільки готівкові та безготівкові надходження, проте повернення — ні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль