text
Головбух

Витрати на ремонт та поліпшення основних засобів у податковому обліку

  • 17 серпня 2012
  • 16

Податківці розглянули два питання, що стосуються справляння податку на прибуток, і зробили такі висновки

Податківці розглянули два питання, що стосуються справляння податку на прибуток, і зробили такі висновки. Платник податків має право у податковому обліку вартість ремонтів та поліпшень об’єктів основних засобів віднести:

  • до складу витрат у сумі, яка не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року, а суму перевищення віднести на об’єкт основного засобу, щодо якого здійснюються ремонт та поліпшення;

або

  • у повній сумі на об’єкт основного засобу, щодо якого здійснюються ремонт та поліпшення, навіть якщо сума 10-відсоткового обмеження ще не вичерпана.

Як бачимо, другий варіант, запропонований податківцями, є взагалі якимсь новим і, на нашу думку, не має під собою законодавчого підгрунття. Скоріш за все, незабаром вийдуть ще роз’яснення з цього приводу.

Крім цього, податківці пояснили, що у разі продажу вироблених товарів пов’язаним особам витрати, понесені у зв’язку з продажем таких товарів, визнаються в розмірі, що не перевищує доходи, отримані від такого продажу. При цьому при визначенні таких витрат враховується тільки собівартість товарів (без врахування інших витрат, зокрема витрат на збут).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах