text
Головбух

Новий закон про зайнятість населення

  • 20 серпня 2012
  • 12

Підписано новий закон про зайнятість населення. Він набере чинності з 1 січня 2013 року і замінить той закон, що діє сьогодні

Підписано новий закон про зайнятість населення. Він набере чинності з 1 січня 2013 року і замінить той закон, що діє сьогодні. Як не один раз стверджували законотворці, головною метою цього нормативно-правового акта є стимулювання роботодавців, що створюють нові робочі місця, та надають молоді шанс отримати перше, а іншим безробітним — чергове робоче місце. Так, серед заходів, покликаних сприяти зайнятості населення, новим законом передбачено наступне:

  • роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників та виплачував їм зарплату (не меншу трьох мінімальних зарплат), виплачується компенсація — 50% ЄСВ, нарахованого за вказаних осіб;
  • роботодавцю (у т.ч. суб'єкту малого підприємництва), який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (перелік таких категорій визначено законодавством), яким надано статус безробітного, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі ЄСВ за таких осіб.

Крім цього, заборонено в оголошеннях/рекламі про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. Відповідні зміни внесено в Закон про рекламу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах