text
Головбух

Змінено правила придбання валюти для розрахунків за зовнішньоекономічним договором

  • 20 серпня 2012
  • 31

Затверджено зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою

Затверджено зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою. Відтепер резиденти (юридичні особи та фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності) для розрахунків за торговельними операціями з нерезидентом мають право купувати та обмінювати іноземну валюту лише через одного суб’єкта ринку за кожним зовнішньоекономічним договором.

Резидент має право перевести зовнішньоекономічний договір на обслуговування до іншого суб’єкта ринку, при цьому той суб’єкт, через якого раніше здійснювалися розрахунки за цим договором, повинен надати всю наявну в нього інформацію про незавершені розрахунки резидента та обсяги купленої, обміняної та перерахованої іноземної валюти за цим договором. Одночасне обслуговування зовнішньоекономічного договору у декількох банках не передбачено.

Клієнт-резидент також має право купити, обміняти іноземну валюту з метою проведення розрахунків з нерезидентом за договором (комісії, доручення, агентським договором), який уповноважує цього резидента на продаж в Україні продукції, робіт, послуг за дорученням нерезидента. Крім цього, він має право купити, обміняти іноземну валюту з метою переказування гарантійного забезпечення в сумі, що не перевищує 10 000 євро в один календарний рік на користь однієї особи — нерезидента, для взяття участі в тендері, що передбачає поставку товарів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах