Робоча ситуація дня

22 серпня 2012 14
Як перейти з 3 у 5-ту групу єдиного податку та які переваги це дає

Як перейти з 3 у 5-ту групу єдиного податку та які переваги це дає

Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (3 група, неплатник ПДВ). Чи можна обрати 5 групу платників єдиного податку та чи матиме такий підприємець якісь переваги?

Так, можна обрати 5 групу платника єдиного податку.

Згідно з пунктом 291.4 Податкового кодексу України (ПК) суб’єкти господарювання — спрощенці можуть обрати 3 групу якщо протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб, а обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень.

П’ята група, як і третя передбачає, що кількість осіб, які перебувають з єдиноподатником у трудових відносинах, одночасно не може перевищувати 20 осіб, а от обсяг доходу не може перевищувати 20 000 000 гривень. Тобто вагомою перевагою є допустимий обсяг доходу платників, які обрали 5 групу єдиного податку.

Відповідно до підпункту 293.3.1 ПК для третьої групи платників єдиного податку застосовується ставка в розмірі 5 відсотків доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для п ’ятої групи платників-єдиноподатників ставка становить 10 відсотків доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (пп. 293.3.2 ПК).

Згідно з пунктом 293.4 ПК ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку третьої і п'ятої груп у розмірі 15 відсотків:

  • до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2, 3 і 5 пункту 291.4 ПК;
  • до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж у грошовій формі;
  • до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Відповідно до пункту 298.1.5 ПК за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПК для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Отже, враховуючи вищенаведені норми податкового законодавства, єдиноподатник може перейти з 3 у 5 групу платників єдиного податку. Перевагою буде значно більший обсяг дозволеного доходу — до 20 млн. грн., а от недоліком — ставка єдиного податку 10% замість 5%, встановлених для 3 групи. Що вигідніше підприємцю, потрібно виходити з того, який обсяг доходу він планує отримувати.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль