Робоча ситуація дня

23 серпня 2012 12
Який порядок існує щодо подання звіту про фінансовий стан за МСФЗ

Порядок подання звіту про фінансовий стан за МСФЗ

Яким порядком повинно користуватися публічне акціонерне товариство з іноземними інвестиціями для складання та подання балансового звіту за МСФЗ? 

Відповідно до наказу Мінфіну від 09.12.2011 № 1591 у 2012 році усі підприємства в Україні заповнюють балансовий звіт за єдиною формою, встановленою П(С)БО 2 «Баланс», з відміткою про обрану концептуальну основу підготовки звітності: П(С)БО чи МСФЗ. Така форма звіту в основному узгоджується з МСФЗ.

Проте є ряд обставин, які має врахувати головний бухгалтер при заповненні Балансу, аби він відповідав МСФЗ.

1. Рядки Балансу 200 «Дебіторська заборгованість за внутрішніми розрахунками» і 600 «Поточні зобов’язання за внутрішніми розрахунками» заповнюють тільки відокремлені структурні підрозділи юридичної особи при заповненні своїх Балансів. Усі юридичні особи сальдо розрахунків з пов’язаними особами відображають у Балансі виходячи з їх суті: торговельна, фінансова або інша заборгованість. Але в розкриттях до кожної зі статей необхідно виділяти сальдо розрахунків з пов’язаними особами.

2. «Витрати майбутніх періодів» (рядок 270) і «Доходи майбутніх періодів» (рядок 630) у звітності за МСФЗ зазвичай відображаються відповідно у складі «Іншої дебіторської заборгованості та інших оборотних активів» та «Інших поточних зобов’язань» без виділення в окремі статті. І вони ніколи не виділяються в окремі розділи Балансу.

3.  «Необоротні активи і групи вибуття» у Балансі за МСФЗ відображаються як окрема стаття оборотних активів. 

4. Уся дебіторська заборгованість відображається у Балансі за справедливою вартістю. У відповідних розкриттях наводиться історична вартість і сума нарахованого резерву (за його наявності).

5. У МСФЗ забезпечення майбутніх виплат визнаються у складі зобов’язань, які в свою чергу розділяються на поточні і довгострокові. Тому, у разі заповнення розділу 2 пасиву Балансу, окрім стандартних розкриттів, передбачених МСБО 19 і МСБО 37, потрібний розподіл кожного виду забезпечень на поточну і довгострокову складові.

6. Безвідсоткові і пільгові довгострокові зобов’язання і забезпечення відображаються у Балансі на дисконтованій основі.

7. Більшість балансових статей повинна розкриватися в Примітках. Примітка до статті звітності може не наводитися тільки у разі її малозначності, і якщо в тому немає необхідності для розуміння природи статті. Тому було б корисним доповнити форму Балансу додатковою графою для номера розкриття відповідної статті в Примітках.

Приклад Балансового звіту промислового підприємства, складеного відповідно до МСФЗ, без прив’язки до встановленої Мінфіном форми знаходиться тут.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль