Робоча ситуація дня

27 серпня 2012 32
Зміна старих кодів КВЕД на нові

Зміна старих кодів КВЕД на нові 

Яка процедура зміни старих кодів КВЕД на нові? 

У зв’язку із заміною Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2005 (далі — КВЕД-2005) на нову Класифікацію видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі — КВЕД-2010) всі юридичні особи та фізичні особи — підприємці з 01.01.2012 повинні привести свої коди КВЕД-2005 у відповідність до нових.

Незважаючи на те, що чинність КВЕД-2005 припиняється 31.12.2012, державну реєстрацію новостворених юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців необхідно проводити з видами економічної діяльності виключно за КВЕД-2010. Зміна видів діяльності проводиться безоплатно.

Нюанси переходу на нові КВЕДИ роз’яснено у листі Держкомстату від 30.12.2011 №14/3-12/636 та у листі Державної реєстраційної служби України від 27.04.2012 №84/21-12-7.2.

Юридичними особами для держреєстрації зміни КВЕД подаються такі документи:

  • реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма №4);
  • реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма №3) та пакет документів відповідно до вимог статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 №755-IV — у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юридичної особи у зв’язку із змінами видів економічної діяльності.

Після держреєстрації змін до установчих документів юридична особа надає в податкову інспекцію лист про те, що підприємство змінило вид діяльності, до якого додається копія нової довідки зі статистики.

Фізичні особи — підприємці подають реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в ЄДР (форма №11). Вона містить поле «зміна видів діяльності, що здійснює фізична особа — підприємець». Форми №4 та №11 затверджено наказом Мін’юсту від 14.10.2011 №3178/5.

Для спрощення процедури зміни кодів КВЕД органами статистики для суб’єктів господарювання створено спеціалізований сервіс, за допомогою якого можливий підбір нового коду КВЕД. Отже, щоб змінити код КВЕД, суб’єкту господарювання необхідно:

  • зайти на сайт (http://kved.ukrstat.gov.ua/index.html) і ввести старий код КВЕД, який вказано в довідці зі статистики. На моніторі висвітиться новий КВЕД, в якому зазначено види діяльності. Порівняти види діяльності і, за потреби, вибрати нові;
  • підготувати форму №4 для реєстрації в держреєстратора, до якої додається довіреність (паспорт представника юридичної особи);
  • звернутися наступного дня до органу статистики для включення відомостей до ЄДРПОУ про зміну кодів КВЕД та отримати нову довідку з ЄДРПОУ;
  • після отримання довідки заповнити форму 1-ОПП, додати до неї копію цієї нової довідки, довіреність (паспорт представника) та подати ці документи до податкової інспекції за місцем реєстрації;
  • подати копію довідки зі статистики до Пенсійного фонду за місцем реєстрації для внесення змін до бази Пенсійного фонду.

Заповнення форми №4.

Форма №4 заповнюється у двох примірниках, один з яких зі штампом держреєстратора подається до органу статистики для оформлення нової довідки з ЄДРПОУ. Заповнюються тільки ті реквізити, за якими є зміни (в нашому випадку КВЕД). Роздруковуються всі сторінки, у т. ч. порожні. У формі №4 у відповідних розділах зазначається така інформація:

І. Відомості про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб —підприємців.

Зазначається код, організаційно-правова форма (товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство тощо) і назва.

II. Перелік змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (необхідне відмітити).

Ставиться позначка («V» чи «+») у колонці напроти рядка «Зміна видів економічної діяльності видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними у статуті юридичної особи».

III. Відомості про юридичну особу з урахуванням змін.
У рядку «Види економічної діяльності юридичної особи» заповнюються такі дані:
види діяльності за КВЕД 2005, що вписуються з мінусом у колонці «Викл.»;
види діяльності за КВЕД 2010, що вписуються з плюсом у колонці «Вкл.».

Заповнення форми №11.
Для заповнення форми №11 також необхідно зайти на сайт (http://kved.ukrstat.gov.ua/index.html), знайти старі види діяльності, зіставити їх, вибрати нові, скопіювати новий КВЕД і назву.
Заповнюється форма №11 таким чином:

  • виключно великими буквами українського алфавіту вказується повна назва всіх видів діяльності, які були зареєстровані раніше за КВЕД 009:2005, ставиться позначка («V» чи «+») у колонці «Викл.». Тобто відзначаються види діяльності, які потрібно виключити;
  • вказуються види діяльності, які потрібно зареєструвати згідно з новим КВЕД і ставиться позначка («V» чи «+») у колонці «Вкл.».


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль