Робоча ситуація дня

28 серпня 2012 14
Застосування податкової соціальної пільги

Застосування податкової соціальної пільги

Заробітна плата працівника становить1500 гривень. Чи має він право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 100%?

Так, має право.

Відповідно до підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК) податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до доходу, розмір якого не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2012 — 1073 грн.), помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, або 1500 грн. протягом 2012 року.

Отримуючи зазначений розмір заробітної плати, платник податку на доходи фізосіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП. З урахуванням тимчасового обмеження (до 31.12.2014), передбаченого Прикінцевими положеннями ПК, для будь-якого платника податку встановлено ПСП у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. Розмір ПСП для будь-якого платника податку на 2012 рік становить 536,5 грн. (1073 грн. × 50%). ПСП застосовується з дня отримання роботодавцем заяви (п. 169.2 ПК).

Водночас підпунктами 169.1.2–169.1.4 ПК визначено перелік осіб, які мають право на застосування більшого розміру ПСП, ніж встановлено для будь-якого платника податку, за наявності підтвердних документів.

До пільгової категорії належить платник податку, який:

  • утримує двох чи більше дітей віком до 18 років;
  • є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником дитини віком до 18 років;
  • утримує дитину-інваліда віком до 18 років;
  • є особою, віднесеною до першої або другої категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом;
  • є інвалідом I або II групи;
  • є учасником бойових дій та ін.

Таким чином, якщо працівник не належить до пільгових категорій, то отримуючи заробітну плату в сумі 1500 грн. він має право на застосування ПСП у розмірі 536,5 грн. у 2012 році.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль