text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 29 серпня 2012
  • 16

Відповідальність за несвоєчасну сплату ЄСВ

Відповідальність за несвоєчасну сплату ЄСВ

Який порядок нарахування штрафних санкцій і пені за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску?

 Порядок стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску (ЄСВ) встановлено статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі — Закон №2464) та розділом VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 N21-5 (далі — Інструкція №21-5).

Якщо своєчасно не сплачені суми ЄСВ виявляє сам платник внесків, то він зобов’язаний самостійно виправити помилку, тобто обчислити суми ЄСВ і сплатити їх з нарахуванням пені (ч. 2 ст. 25 Закону №2464).

Якщо недоїмку буде виявлено Пенсійним фондом України (ПФ), то органи ПФ застосовують штрафні санкції у розмірах, встановлених ч. 11 ст. 25 Закону №2464 та пп. 7.2.1–7.2.6 Інструкції №21-5, а саме:

  • за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум (такі штрафні санкції застосовуються за даними особової картки платника);
  • за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (такі штрафні санкції застосовуються за даними акту перевірки).

Крім штрафів, нараховується пеня на суму недоїмки з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу. Порядок розрахунку пені наведено в пункті 7.5 Інструкції №21-5.

Також за порушення законодавства про ЄСВ передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб підприємства у розмірі від 340 грн. до 510 грн., а за ті самі порушення, які вчинені протягом року повторно, передбачено штраф у розмірі від 510 грн. до 680 грн. (ст. 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах