Робоча ситуація дня

7 вересня 2012 29
Утримання із суми винагороди за договором цивільно-правового характеру

Утримання із суми винагороди за договором цивільно-правового характеру

Приміщення офісу і магазину підприємства прибирає за договором цивільно-правового характеру фізична особа, що не є ні підприємцем, ні штатним працівником підприємства. Чи відноситься винагорода фізичній особі і нарахований на неї ЕСВ до витрат в податковому обліку з 01.04.2011?

Суб’єкт підприємницької діяльності — платник податку на прибуток при нарахуванні винагороди за виконання робіт, послуг згідно з договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) на підставі пункту 142.1 Податкового кодексу України (ПК) має право суму винагороди включати до складу податкових витрат.

Таким чином, нарахована сума винагороди за договором ЦПХ включається до складу витрат.

Крім витрат, передбачених пунктом 142.1 ПК, до складу витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI базою нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ.

Суб’єкт підприємницької діяльності нараховує на суму такої винагороди ЄСВ у розмірі 34,7% і утримує із суми винагороди ЄСВ у розмірі 2,6%.

Нарахована (виплачена) платнику податку відповідно до умов договору ЦПХ винагорода включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 164.2.2 ПК).

При утриманні податку на доходи фізичних осіб суму винагороди потрібно зменшити на суму ЄСВ (п. 164.6 ПК). Таким чином, порядок утримання ПДФО з винагороди не відрізняється від порядку утримання цього податку із заробітної плати.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль