Робоча ситуація дня

10 вересня 2012 23
Відображення в обліку витрат на придбання програмного забезпечення

Відображення в обліку витрат на придбання програмного забезпечення

До якої групи основних засобів або нематеріальних активів відносити придбане програмне забезпечення (у т.ч. антивірусне програмне забезпечення) у податковому обліку?

Програмне забезпечення може розглядатися як окремий об’єкт амортизації, а також як частина вартості носія (комп’ютера, навігатора, телефону…), на якому воно використовується. Комп’ютерні програми відносяться до об’єктів нематеріальних активів групи 5, на які амортизація нараховується протягом строку, встановленого правовстановлюючим документом, але не менше 2 років (пп. 145.1.1 Податкового кодексу України).

Програмне забезпечення можна придбати на підставі договору про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності, але практика свідчить про те, що це фінансово вигідним буває дуже рідко. Якщо ж програмне забезпечення є серійним (масовим), то дешевше придбати його за ліцензією чи ліцензійним договором.

Програмне забезпечення може бути придбано разом з комп’ютером за однією ціною, що включає також і вартість програмного забезпечення (наприклад, операційна система Windows). У такому випадку програмне забезпечення окремо враховувати як об’єкт НМА групи 5 не вдасться через відсутність його ціни, а отже, й витрат на його придбання. Витрати на придбання такого програмного забезпечення входять до складу витрат на придбання основного засобу та амортизуються разом з ним.

Якщо укладається договір на придбання програмного забезпечення окремо від комп’ютера, то таке програмне забезпечення враховується у складі нематеріальних активів групи 5 та підлягає амортизації протягом строку використання, вказаного у договорі, але не менше 2-х років.

Таким чином, придбане програмне забезпечення амортизується як НМА 5-ї групи, якщо витрати на його придбання можна виділити окремо, і при цьому укладається ліцензійний договір або надається відповідна ліцензія. Якщо ж програмне забезпечення є невід’ємною частиною приладу, на якому воно встановлено, то витрати на його придбання є частиною витрат на придбання об’єкта основних засобів (НМА) та амортизуються разом з цим об’єктом.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль