Робоча ситуація дня

12 вересня 2012 22
Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку

Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку

Покупець у магазині розрахувався кредитною карткою. Платіжний термінал не роздрукував сліп, але банк підтвердив списання коштів. Продавець чомусь пробила цю суму й через РРО, тож сума виручки не зійшлася  із Z-звітом. Як виправити цю помилку?

Скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операцій (РРО) суми розрахунку передбачено пунктом 4.7 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 №614 (далі — Порядок № 614).

Якщо алгоритмом роботи РРО передбачено окреме накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків, помилково проведену суму розрахунку скасовують, зареєструвавши від’ємну суму.

У разі, якщо РРО не забезпечує накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум, то дозволяється скасування помилкової суми за допомогою операції «службова видача». Крім того, забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Згідно з підпунктом 4.8 Порядку №614 при скасуванні помилково проведених сум матеріально відповідальна особа або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт, де зазначити дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку необхідно передати до бухгалтерії суб'єкта господарювання i зберігати їх впродовж трьох років. Коли бухгалтерії немає, зазначені акти треба підклеїти на останній сторінці відповідної Книги обліку розрахункових операцій.

Помилково введені суми не включають до граф 4-7 Звіту про використання РРО, який подають до Державної податкової служби (далі — Звіт). До Звіту додають пояснювальну записку щодо помилково введених сум.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль