text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 12 вересня 2012
  • 22

Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку

Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку

Покупець у магазині розрахувався кредитною карткою. Платіжний термінал не роздрукував сліп, але банк підтвердив списання коштів. Продавець чомусь пробила цю суму й через РРО, тож сума виручки не зійшлася  із Z-звітом. Як виправити цю помилку?

Скасування помилково проведеної через реєстратор розрахункових операцій (РРО) суми розрахунку передбачено пунктом 4.7 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 №614 (далі — Порядок № 614).

Якщо алгоритмом роботи РРО передбачено окреме накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум розрахунків, помилково проведену суму розрахунку скасовують, зареєструвавши від’ємну суму.

У разі, якщо РРО не забезпечує накопичення у фіскальній пам’яті від’ємних сум, то дозволяється скасування помилкової суми за допомогою операції «службова видача». Крім того, забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Згідно з підпунктом 4.8 Порядку №614 при скасуванні помилково проведених сум матеріально відповідальна особа або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт, де зазначити дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа. Акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку необхідно передати до бухгалтерії суб'єкта господарювання i зберігати їх впродовж трьох років. Коли бухгалтерії немає, зазначені акти треба підклеїти на останній сторінці відповідної Книги обліку розрахункових операцій.

Помилково введені суми не включають до граф 4-7 Звіту про використання РРО, який подають до Державної податкової служби (далі — Звіт). До Звіту додають пояснювальну записку щодо помилково введених сум.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах