text
Головбух

Відображення в бухобліку фонду розвитку виробництва

  • 13 вересня 2012
  • 104

Як відображаеться в бухгалтерському обліку спрямування державними підприємствами частини чистого прибутку на розвиток виробництва

Мінфін пояснив, що спрямування державними підприємствами частини чистого прибутку на розвиток виробництва відображається за дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» і кредитом субрахунку 426 «Фонди спеціального призначення» (субрахунок 4261 «Фонд розвитку виробництва»). Здійснені за рахунок цього фонду капітальні інвестиції (придбання, створення, модернізація, модифікація, реконструкція, добудова, дообладнання тощо необоротних активів) відображаються за дебетом субрахунку 4261 «Фонд розвитку виробництва» і кредитом субрахунку 4262 «Використання фонду розвитку виробництва».

Прибуток, спрямований підприємством до фонду розвитку виробництва та здійснення за рахунок цього фонду капітальних інвестицій, відображається в рядку 330 Балансу (форма №1). Інформація про використання прибутку на створення фонду розвитку виробництва у Звіті про власний капітал (форма №4) має наводитися у графі 6 (із знаком «+») та у графі 8 (із знаком «-») рядка 200.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах