text
Головбух

Робоча ситуація дня

  • 14 вересня 2012
  • 22

Як обліковувати та поставити на баланс придбану ліцензію

Як обліковувати та поставити на баланс придбану ліцензію

Підприємство сплатило 50 тис. грн. за ліцензію та 50 тис. грн. сторонній організації за інформаційно-консультаційні послуги щодо отримання цієї ліцензії. За якою вартістю оприбуткувати ліцензію та поставити її на баланс — 50 тис. грн. чи 100 тис. грн.? До якої групи нематеріальних активів варто віднести ліцензію?

Ліцензія відноситься до групи 6 «Інші нематеріальні активи». Строк дії права користування нематеріальними активами групи 6 визначається відповідно до правовстановлюючого документа. Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації (пп. 145.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Відповідно до пункту 10 П(С)БО 8 «Нематеріальні активи» придбані (створені) нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Первісна вартість придбаного нематеріального активу складається з ціни (вартості) придбання (крім отриманих торговельних знижок), мита, непрямих податків, що не підлягають відшкодуванню, та інших витрат, безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому він придатний для використання за призначенням.

Таким чином, витрати, безпосередньо пов’язані з придбанням ліцензії на ведення окремого виду діяльності, в т. ч. витрати на інформаційно-консультаційні послуги для отримання такої ліцензії, збільшують первісну вартість об’єкта нематеріального активу групи 6 та підлягають амортизації згідно з нормами пунктів 145, 146 ПК.

Отже, у даному випадку первісна вартість такого нематеріального активу буде дорівнювати 100 тис. грн. та амортизуватись протягом строку його корисного використання.

Зверніть увагу! Згідно з пунктом 144.1 ПК амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах