Робоча ситуація дня

14 вересня 2012 22
Як обліковувати та поставити на баланс придбану ліцензію

Як обліковувати та поставити на баланс придбану ліцензію

Підприємство сплатило 50 тис. грн. за ліцензію та 50 тис. грн. сторонній організації за інформаційно-консультаційні послуги щодо отримання цієї ліцензії. За якою вартістю оприбуткувати ліцензію та поставити її на баланс — 50 тис. грн. чи 100 тис. грн.? До якої групи нематеріальних активів варто віднести ліцензію?

Ліцензія відноситься до групи 6 «Інші нематеріальні активи». Строк дії права користування нематеріальними активами групи 6 визначається відповідно до правовстановлюючого документа. Якщо відповідно до правовстановлюючого документа строк дії права користування нематеріального активу не встановлено, такий строк становить 10 років безперервної експлуатації (пп. 145.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Відповідно до пункту 10 П(С)БО 8 «Нематеріальні активи» придбані (створені) нематеріальні активи зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Первісна вартість придбаного нематеріального активу складається з ціни (вартості) придбання (крім отриманих торговельних знижок), мита, непрямих податків, що не підлягають відшкодуванню, та інших витрат, безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому він придатний для використання за призначенням.

Таким чином, витрати, безпосередньо пов’язані з придбанням ліцензії на ведення окремого виду діяльності, в т. ч. витрати на інформаційно-консультаційні послуги для отримання такої ліцензії, збільшують первісну вартість об’єкта нематеріального активу групи 6 та підлягають амортизації згідно з нормами пунктів 145, 146 ПК.

Отже, у даному випадку первісна вартість такого нематеріального активу буде дорівнювати 100 тис. грн. та амортизуватись протягом строку його корисного використання.

Зверніть увагу! Згідно з пунктом 144.1 ПК амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль